صنعت مد و طراحي در ایران با توجه به تاریخی بودن و فرهنگ غنی، از پتانسیل بسيار  بالايي برخوردار است. در حال حاضر اين صنعت در ايران به خاطر وجود تحریم‌های اقتصادی و سیاسی و محدودیت‌هایی که برای واردات برندهای خارجی وجود دارد، در حال توسعه و بهبود است. بنابراين  با توجه به پتانسیل و ظرفیت بالای ایران در این زمینه، می‌توان انتظار داشت که این صنعت در آینده به یکی از صنایع مهم و پردرآمد کشور تبدیل شود.

دکتر ماكان آریاپارسا، رئيس هيات مديره و مديرعامل گروه بين المللي پارس پندار نهاد يكي از طراحان لباس های رسمی مردانه و صاحب برند DCMAP (برگرفته از دکتر خلبان ماکان آریاپارسا) می باشد. وی که دانش آموخته پسادكتري و دكتري كارآفريني است، در طراحی‌های برند خود سعی می‌کند با به ‌کارگیری هنر، خلاقیت و اطلاعاتش، نگرش های فرهنگی و اجتماعی جامعه ايراني را در نظر بگیرد و طرحی نو بیافریند.

استفاده از  طراحی‌هایي برپایه‌ی ترندهای روز و مطابق با سنت و فرهنگ ایراني در جزییات طراحی‌ها باعث شده دکتر آریاپارسا یکی از معروف‌ترین طراحان  صنعت مد در ايران باشد.  زيرا تمركز  ايشان عرضه لباس هايي با طراحی مناسب و استفاده از پارچه هايي با کیفیت بالا مي باشد. زيرا وي معتقد است لباس بر روی عملکرد افراد در حوزه کسب و كار موثر است و پوشش مناسب تحولی عظیم در هر کسب و کاری ایجاد می نماید.

تصویر سوم از نمونه طراحی 1

تصویر دوم از طراحی اول لباس ماکان آریا پارسا

تصویر دوم از نمونه طراحی 1

نمونه طراحی لباس 1 دکتر اریا پارسا

تصویر اول از نمونه طراحی 1

تصویر سوم از نمونه طراحی 2

تصویر دوم از نمونه طراحی 2

تصویر اول از نمونه طراحی 2

تصویر سوم از طراحی لباس خلبان هواپیما

تصویر دوم از طراحی لباس خلبان هواپیما

تصویر اول از طراحی لباس خلبان هواپیما

تصویر دوم از نمونه طراحی 4

تصویر اول از نمونه طراحی 4