تا دلتان بخواهد راز موفقیت و اسرار شادکامی در اینترنت فراوان است!
در اینستاگرام هم که هرکسی میخواهد به شما درس زندگی و موفقیت بدهد. غافل از اینکه بسیاری از مدرسینی که در فضای مجازی و اینستاگرام میخواهند به شما موفقیت آموزش دهند خودشان کمترین دستاوردها را داشته اند.
این بار اما شما 10 عادت مهم موفقیت را از زبان کسی میشنوید که خودش جزو کارآفرینان برتر ایرانی است و ده ها بار توسط مقامات مهم کشوری مورد تقدیر قرار گرفته است.
دکتر ماکان آریا پارسا موسس و بنیانگذار هولدینگ پارس که متشکل از چندین شرکت در زمینه های مختلف است.
از کمک به مهاجرت برای کسانی که قصد مهاجرت دارند در مجموعه پارسی کانادا تا تا آموزش های حرفه ای در مجموعه فن پردازان.
ایشان در 10 سال گذشته همواره جزو کارآفرینان برتر ایرانی شناخته شده اند و اکنون بیش از 400 کارمند تمام در مجموعه هایشان مشغول کار و فعالیت و خدمت گذاری هستند.
در مقاله پیش رو که برداشتی از 25 راز موفقیتی است که خود دکتر آریا پارسا گردآوری کرده اند، 10 عادتی که باید برای موفقیت در خود پرورش دهید را مطالعه می کنید.
خوبی این کارها این است که حاصل تجربه است. در حقیقت شعاری و غیرکاربردی نیست.
حتی بعضی از انها آنچنان ساده به نظر میرسند که فکر می کنیم انجام دادن و ندادنشان فرقی ندارد. اما تفاوت ها درست در جایی رقم میخورد که فکرش را هم نمی کنید.
افراد موفق عادت های سازنده ای در طول زمان میسازند که بعد از مدت زمانی طولانی ناگهان سیل موفقیت ها را به سویشان جاری می کند.
این شما و این 10 عادت سازنده از دکتر ماکان آریا پارسا برای موفقیت در زندگی و کسب نتایج شگفت انگیز!

اول: مسئولیت زندگی خودتان را بپذیرید

انسان‌های پیشرو و موفق به همان اندازه که دستاوردهای خود را تحسین می‌کنند، در برابر خطاهای احتمالی و شکست‌های خود مسئولیت‌پذیر هستند. آن‌ها هیچ‌گاه از زیر بار خطای خود شانه خالی نمی‌کنند و آن را بر دوش دیگران نمی‌اندازند.
مسئولیت پذیری به عنوان یک راز موفقیت به ما کمک می‌کند که بفهمیم تنها کسی که مسئولیت زندگی، شکست‌ها و موفقیت‌های ما را بر عهده دارد شخص خودمان هستیم. به یاد داشته باشید که شما پشت فرمان زندگی خود نشسته‌اید و هیچ‌کس به غیر از خودتان آینده شما را ترسیم نمی‌کند.
من هرگاه شکستی میخوردم به جای اینکه تقصیرات را گردن بقیه بیندازم تلاش می کردم آن شکست را تجزیه و تحلیل کنم و دلایل آن را ریشه یابی کنم. برای همین هر دفعه نسبت به قبل کمتر دچار شکست و اشتباه می شدم.

دوم: به ایده‌هایتان ایمان داشته باشید و در کار خود از همه بهتر باشید

باید به ایده‌های خود ایمان داشته باشید. اگر شخص احساس خوبی نسبت به کاری که می‌کند نداشته باشد و به آن افتخار نکند، انگیزه‌ای برای هیچ کاری نمی‌ماند. باید علاقه شدیدی به کاری که می‌خواهید بکنید داشته باشید و بتوانید دیگران را هم به آن علاقمند کنید.
اگر یک ایده، ایده خوبی باشد، باید بتوانید آن را در دو یا سه جمله توضیح دهید و دو سه جمله خیلی راحت پشت یک پاکت نامه جا می‌شود.

سوم: همواره در حال یاد گرفتن باشید!

برای این‌که به فردی خلاق، توانمند و موفق تبدیل شویم، باید همیشه و در هر حال یادگیری را در کنار اولیت‌های جدی زندگی خود قرار دهیم. دائما به دنبال آموزش و یادگیری مهارت‌ها و تخصص‌های مرتبط با حوزه فعالیت‌تان باشید. عطش سیری‌ ناپذیر برای آموختن یکی از عادت‌های ترک نشدنی افراد موفق به شمار می‌رود.
تبدیل شدن به فردی که از یاد گرفتن هر نکته‌ی جدیدی در مسیر خود به سمت هدف استقبال می‌کند، به ذهن ما این اجازه را می‌دهد تا با آغوش باز تغییرات را بپذیرد و با خلق ایده‌ها و راه‌کارهای جدید، همواره وضعیت پیشرو و خلاق خود را حفظ کند.

چهارم: به چیزی که نمی‌توانید کنترلش کنید یا تغییرش دهید توجه نکنید!

این‌که فکرمان دائماً مشغول چیزهایی باشد که درست پیش نمی‌روند یا چیزهایی که ممکن است اتفاق بیفتند کار راحتی است؛ اما اگر راهی برای کنترل یا تغییر نتیجه چیزی وجود نداشته باشد، هرقدر زمان هم صرف نگرانی بر سر آن موضوع شود درواقع هدررفته است.
یک فرد مصمم و بزرگ‌اندیش، به‌جای تمرکز فکری بر طوفان برف پیش‌رو، آمادۀ رویارویی با آن می‌شود.

8 عادت از زندگی دکتر ماکان آریا پارسا

پنجم: صبور باشید و اجازه بدهید اتفاقات در زمان خودشان به وقوع بپیوندند

هیچ‌چیزی که اندک ارزشی داشته باشد، به‌یک‌باره اتفاق نمی‌افتد. گاهی این‌که تلاش‌ها و زحماتتان به بار بنشینند کمی زمان می‌برد؛ اما پشتکار، پذیرش تغییرات و پذیرا بودن نسبت به آنچه مجالی برای یادگیری است می‌تواند تا زمانی که آنچه را به‌دنبالش هستید بیابید، به شما در ادامه کارتان کمک کند.
موفقیت به ندرت یک‌شبه اتفاق می‌افتد….

ششم: از تغییر نترسید

تغییر همیشه سخت است! چون مغزتان دلش میخواهد در دایره امن خود بماند و تغییر یعنی بیرون آمدن از دایره امنیت!
انسان‌های مصمم و بزرگ‌اندیش به تغییر به چشم فرصتی مثبت برای یادگیری و دستیابی به موفقیت‌های جدید نگاه میکنند.

تغییر را با آغوش باز بپذیرید، برای سازگاری با آن تمایل نشان دهید و انعطاف‌پذیری استراتژیک داشته باشید. اگر پذیرای چیزهای جدید باشید، دری رو به فرصت‌های جدید به روی خود گشوده‌اید. تلاش برای راکد نگاه‌داشتن چیزها فقط شما را عقب می‌اندازد…

هفتم: ارزش زمان را به خوبی بدانید

افراد موفق بسیار کارآمد و دارای بهره‌وری بالایی هستند. ارزش زمان را به خوبی دانسته و سعی می‌کنند به بهترین نحو از آن استفاده کنند. به دیگران اجازه نمی‌دهند از وقت آن‌ها استفاده کرده یا آن را به هدر دهند.
سعی می‌کنند یک ساختار، نظم و سیستمی در کار و زندگی برقرار کرده و دیگران را وادار به احترام گذاشتن به آن کنند. به وضوح می‌دانند که زمان با ارزش‌ترین دارایی آن‌ها است.

هشتم: عاشق کارتان باشید!

افراد موفق کار را به عنوان کار نمی‌بینند و انجام نمی‌دهند. از کار و شغل خود لذت می‌برند و کارهایی انجام می‌دهند که دوست دارند. این لذت به آن‌ها حس خوشبختی و موفقیت می‌دهد و این‌گونه موفقیت را تعریف می‌کنند.
افراد ناموفق کار را از روی ناچاری، اجبار و برای درآمدزایی انجام می‌دهند. غالبا از کاری که می‌کنند؛ لذت نبرده و صرفا به عنوان یک کار و شعل انجام می‌دهند

بسیار خب!

سعی کردیم از بین 25 عادت مهم افراد موفق، 8 تا از مهم ترین هایش را در این مقاله به شما معرفی کنیم.
یادتان باشد فقط دانستن کافی نیست.
فقط و فقط عمل کردن های هرچند کوچک است که نتایجی بزرگ به بار می آورد. یکبار دیگر این لیست 8 تایی را بخوانید و ببینید دقیقا در کجای زندگی می توانید آنها را به کار ببندید.
من ماکان آریا پارسا به شما توصیه میکنم اگر در مراحل اولیه نتیجه ای از این کارها نگرفتید صبور باشید. در دراز مدت حتما متوجه تغییرات خوبی خواهید شد.
امیدوارم شما هم طعم موفقیت های بزرگ را بچشید و از انسان های معمولی کمی فاصله بگیرید…
موفق و پیروز باشید…

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *