کارآفرینی از صفر از نگاه دکتر ماکان آریا پارسا

به گفته دکتر ماکان آریا پارسا کارآفرینی از صفر شاید در نظر بسیاری از ما امری محال و غیر ممکن باشد. اما بسیاری از کارآفرینان ایرانی که از صفر شروع کردند اکنون در اوج موفقیت در کسب و کار خود قرار دارند. بیایید برای لحظاتی کوتاه دنیای بدون نوآوری و تلاش برای دستیابی به بهترین ها را تصور نمایید. دنیای فارغ از هر گونه تلاش برای دستیابی به نقطه اوج در زندگی بدون شک دنیایی عاری از بسیاری از امکانات و خدماتی می باشد که امروزه در اختیار هر یک از ما قرار دارد.

ما خود شاهد حضور افرادی هستیم که بدون سرمایه ثروتمند شدند در ایران و در این مسیر نیز بسیار پیشتاز می باشند. افراد خلاق و پر تلاش همواره از فرصت ها به بهترین نحو استفاده می نمایند. آنها مسیر موفقیت خود را در کوتاه ترین زمان ممکن و با پشتکار ایجاد می نمایند. همین امر نیز سبب شده است تا علاوه بر بهبود شرایط زندگی فردی به بهبود اوضاع اقتصادی جامعه خود نیز کمک نمایند. کارآفرینان ایرانی که از صفر شروع کردند افرادی آگاه و نکته سنج می باشند که موقعیت ها را به موفقیت تبدیل نموده اند. در نهایت در ادامه این متن قصد داریم به بررسی کارآفرینی از صفر و میزان موفقیت اینگونه افراد بپردازیم.

کارآفرینان ایرانی که از صفر شروع کردند

برای موفقیت و شروع کارآفرینی باید چه کرد

در ابتدا باید بدانیم که در درجه اول موفقیت شما در فعالیت های اقتصادی تابع آگاهی و دانش شما می باشد. در نتیجه اگر شما سرمایه کافی نیز در این مسیر ندارید باید از دانش بالایی برخوردار باشید.بر باور دکتر ماکان آریا پارسا دانش و آگاهی می تواند خلا ایجاد شده از کبود سرمایه را به راحتی برای شما پر نماید. بسیاری از افرادی که نقطه آغاز کارآفرینی از صفر بوده است بر این باورند که برای موفقیت در راه های اقتصادی نیاز است تا شما تفکرتان را مانند افراد ثروتمند تغییر دهید. تغییر تفکر به معنای خودباوری به توانایی های شخصی می باشد و می تواند مسیر موفقیت را برای شما هموار نماید. در نهایت شما باید یاد بگیرید تا روش دستیابی به درآمدهای غیر فعال را در کسب و کار اقتصادی خود بیاموزید.

افرادی که بدون سرمایه ثروتمند شدند در ایران

چگونه بتوانیم آغازگر داستان خود در مسیر موفقیت اقتصادی باشیم

 طبق نظر دکتر ماکان آریا پارسا برای آغاز کارآفرینی از صفر ابتدا نیاز است تا شما اندکی با سرگذشت و زندگینامه کارآفرینان ایرانی که از صفر شروع کردند آشنا شوید. مطالعه زندگی نامه این افراد به ما انگیزه می دهد و سبب می شود تا با بروز اولین چالش مسیر پیش رو برای موفقیت را ترک نکنیم. با مطالعه زندگینامه افراد موفق در کارهای اقتصادی به این موضوع پی می بریم که افرادی که بدون سرمایه ثروتمند شدند در ایران به هر حال از نقطه ای خاص کار خود را آغاز نموده اند. بدون شک حرکت در مسیر موفقیت بدون موانع بزرگ محقق نمی شود. اما شناخت و آگاهی نسبت به استعداد و توانایی فردی می تواند سبب ایجاد موفقیت های بزرگ برای ما شود. در نهایت خودشناسی و خودآگاهی یکی از موارد مهم و ضروری در کارآفرینی از صفر می باشد.

سرگذشت یک کارآفرین موفق

کارآفرینان ایرانی که از صفر شروع کردند

از دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا شناخت کارآفرینان ایرانی که از صفر شروع کردند برای بسیاری از ما که در ابتدای این مسیر دشوار هستیم بسیار آموزنده می باشد. یکی از ایرانی های موفق که مسیر پیش روی خود را با کارآفرینی از صفر شروع نموده است آقای احد عظیم زاده می باشد. این کارآفرین موفق توانسته است با پشت سر گذاشتن غول عظیم فقر مسیری روشن و پر تلالو را برای خود و بستگان نزدیکش ایجاد نماید. ایشان زندگی را در یکی از روستاهای آذربایجان شرقی تحت عنوان اسفنجان آغاز نمودند و در سنین خردسالی زندگی را با داغ از دست دادند پدر آغاز کردند. به تدریج ایشان مسیر پیشرفت را در تحصیل و امرار معاش به سبک تولید و عرضه قالی یافتند.

او توانست از کودکی در این حرفه سخت فعالیت نماید و سرانجام نیز به فکر کارآفرینی از صفر و احداث کارگاه قالی بافی بیفتد. نقطه آغازین فعالیت این تاجر موفق ایرانی تنها با بیست تومان سرمایه اولیه ای ثبت شده است که با تلاش از کودکی ذخیره نموده بود. شاید بزرگترین نقطه در موفقیت این تاجر ایرانی دانش اندوزی او در مسیر پیش رو می باشد. زیرا ایشان با حضور در کشور آلمان به بررسی و مطالعه بازار و علاقمندی ها در زمینه تجارت فرش پرداخت. شناخت ذائقه مشتری ها توانست تا به موفقیت این تاجر ایرانی کمک شایانی نماید. در نهایت ایشان مسیر موفقیت را به گونه ای طی نمود که امروز به یکی از موفق ترین افراد این سرزمین در تجارت فرش تبدیل شده است. ایجاد اشتغال پایدار برای بسیاری از افراد دیگر از جمله خدمات ارائه شده توسط این تاجر ایرانی می باشد.

زنان موفقی که از صفر شروع کردند

افرادی که بدون سرمایه ثروتمند شدند در ایران

مانی خوشبین مدیرعامل کمپانی خوشبین از دیگر افرادی می باشد که کارآفرینی از صفر او را به نقطه اوج رسانده است. این کارآفرین موفق در سن 14 سالگی به همراه خانواده خود به کشور آمریکا مهاجرت می نماید. به گفتخ دکتر ماکان آریا پارسا آغاز زندگی آنها در کشور آمریکا با فقر و بی سرپناهی همراه بود و این امر تاثیر زیادی در زندگی این خانواده گذاشت. او در همان جوانی شروع به فعالیت در دنیای تجارت نمود و در یک شرکت به عنوان بازاریاب مشغول شد. توانایی بالای مانی خوشبین سبب شد تا در همان ماه های اول به چهره ای شاخص در شرکت تبدیل شود. آغاز فعالیت خوشبین در سن 18 سالگی رقم خورد. او در همان سال ها به فروش انواع آجیل و خشکبار روی آورد.

البته بروکراسی اداری مانع فعالیت او در این زمینه شد و در نتیجه مانی خوشبین مسیر دیگری را برای موفقیت خود باز نمود. شناخت افرادی که بدون سرمایه ثروتمند شدند در ایران به ما کمک می کند تا با اطمینان بیشتر در این مسیر ورود نماییم.

این مطلب ادامه دارد…

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *