ماکان آریا پارسا مدیر پارسی کانادا

کاهش هزینه های سازمان با روش ‌های متفاوتی انجام خواهد شد. امروزه بسیاری از کسب و کارها ایده‌ های زیادی را جهت کاهش هزینه به کار می‌ گیرند. به گفته دکتر ماکان آریا پارسا به طور کلی برای اینکه انواع کسب و کارها موفقیت بیشتری برای مدیریت امور مالی داشته باشند باید بهترین راهکارها را به کار بگیرند. شرکت‌ های بزرگ باید تمامی روش ‌هایی که مربوط به نحوه مدیریت کردن فعالیت تجاری می ‌باشد را بشناسند. اگر شرکت ‌ها قادر باشند وضعیت خود را حفظ کنند و هزینه ‌های سازمان را کاهش دهند بدون شک در کمترین بازه زمانی سود بیشتری به دست می ‌آورند. عوامل موثر بر کاهش هزینه ها را در این مطلب معرفی می کنیم.

تکنیک های کاهش هزینه های سازمان

 برای اینکه روش‌ های کاهش هزینه های سازمان را بشناسید برخی از مهم‌ ترین آنها را معرفی می ‌کنیم که عبارت هستند از :

1. استفاده از بازاریابی اینترنتی

از نظر دکتر ماکان آریا پارسا یکی از بهترین روش ‌های مدیریت هزینه در سازمان این است که از بازاریابی اینترنتی استفاده نمایید. بازاریابی دیجیتال بازده تجاری بی‌ نظیری دارد. تبلیغات چاپی مانند گذشته تاثیر زیادی برای فروش نخواهند داشت. بازاریابی اینترنتی در انواع شبکه ‌های اجتماعی با هزینه مناسب انجام می ‌شود. در واقع باید بدانید که بازاریابی اینترنتی ارزان ‌تر از بازاریابی سنتی مانند تبلیغ در بیلبوردها و روزنامه‌ ها می ‌باشد. بازاریابی آنلاین کمک می ‌کند تا شما تبلیغات بیشتری انجام بدهید و هزینه کمتری برای تبلیغات پرداخت کنید.

استراتژی کاهش هزینه

2. برون سپاری کردن منابع

 یکی دیگر از روش‌ های کاهش هزینه های سازمان این است که منابع خود را برون سپاری نمایید. اگر عوامل موثر بر کاهش هزینه ‌ها را به طور کامل بشناسید می‌ توانید منابع خود را به درستی برون سپاری نمایید. در صورتی که با افراد تیم خود هماهنگی ‌های لازم را انجام دهید برون سپاری به بهترین نحو ممکن انجام خواهد شد. طبق نظر دکتر ماکان آریا پارسا برون سپاری یعنی سپردن بخش مهمی از فعالیت‌ های شرکت به واحدی که خارج از شرکت است. واحد خارج از شرکت قادر می ‌باشد به بهترین نحو ممکن برون سپاری را پیگیری کند. این استراتژی کاهش هزینه در بسیاری از شرکت ها به کار گرفته می شود.

3. دورکاری بهترین استراتژی کاهش هزینه

 از دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا یکی دیگر از روش‌ های مدیریت هزینه در سازمان این است که دورکاری را به درستی ترویج دهید. بسیاری از شرکت ‌ها برای اینکه هزینه ‌ها را کاهش دهند سیاست دورکاری را قبول کرده ‌اند. استفاده از روش دورکاری در بسیاری از شرکت ‌ها محبوبیت زیادی دارد. چرا که دورکاری کمک می‌ کند روند بازاریابی به بهترین نحو ممکن پیگیری شود. با ترویج استراتژی که از راه دور می ‌باشد شما می‌ توانید در هزینه‌ های خود صرفه‌ جویی کنید.

عوامل موثر بر کاهش هزینه ها

4. استخدام فریلنسر

از دید دکتر ماکان آریا پارسا یکی از بهترین تکنیک های کاهش هزینه های سازمان استخدام فریلنسر برای انجام برخی از کارهای سازمانی می باشد. استخدام فریلنسر برای سرمایه‌ گذاری در سازمان و کمتر کردن هزینه های دستمزد کارمندان اهمیت زیادی دارد. با استخدام فریلنسر نیازی نیست مالیات پرداخت کنید یا اینکه دستمزد بیشتری را به کارمندان تمام وقت ارائه دهید. این مسئله که بدانید چه زمانی باید فریلنسرها را استخدام کنید بسیار مهم است. زمانی که بار کاری ناپایدار در سازمان به وجود می‌ آید استخدام فریلنسر برایتان مفید خواهد بود. اگر پروژه ‌ای که به مهارت کمیاب نیاز دارد را راه ‌اندازی کرده‌ اید بهتر است اقدام به استخدام فریلنسر نمایید

5. استفاده از ابزارهای دیجیتالی رایگان برای مدیریت هزینه در سازمان

 استفاده از ابزارهای دیجیتالی رایگان یکی دیگر از نکات مدیریت هزینه در سازمان می ‌باشد. در گذشته در هر یک از سازمان‌ ها، کامپیوترهای رومیزی را مورد استفاده قرار می ‌دادند اما امروزه با استفاده از شبکه جهانی وب محیط گسترده‌ ای پرورش داده شده است. شما می ‌توانید با هزاران ابزار دیجیتال که مربوط به شرکت ‌ها هستند کاهش هزینه ‌ها را رقم بزنید. ابزارهای رایگان زیادی برای کاهش هزینه سازمان وجود دارند که هر یک از آنها دارای ویژگی ‌های متفاوتی هستند.

مدیریت هزینه در سازمان

6. خودکار سازی اقدامات تکراری و زمان بر

یکی دیگر از نکاتی که برای کاهش هزینه های سازمان اهمیت دارد این است که اقدامات تکراری و زمانگیر را خودکار نمایید. در بسیاری از شرکت‌ ها افراد وظایفی بر عهده دارند که از انجام دادن آنها متنفر هستند. البته برخی از وظایف وجود دارند که امکان دارد خطا در آنها به وجود آید. یکی از ساده‌ ترین روش‌ ها برای انجام دادن اقدامات متنوع این است که آنها را اتوماتیک کنیم.

اتوماتیک سازی انواع اقدامات در شرکت های بزرگ طبق استانداردهای خاصی به عنوان استراتژی کاهش هزینه انجام می شود. سازمان های کوچک هم از شرکت های بزرگ برای خودکار سازی اقدامات متنوع کمک می گیرند. در صورتی که خدمات مربوط به شرکت‌ ها اتوماتیک شوند در زمان خود صرفه‌ جویی خواهید کرد. پرداخت قبض ماهانه، سازماندهی جلسات، تکمیل موجودی کالا، پاسخ دادن به ایمیل و … مهم‌ترین اقداماتی است که خودکار کردن فعالیت ‌های شرکت ‌ها را نشان می ‌دهد.

7. نظارت کردن بر کسر مالیات برای مدیریت هزینه در سرمایه

 یکی دیگر از نکاتی که جهت مدیریت هزینه در سازمان اهمیت دارد این است که بر کسر مالیات تان به درستی نظارت نمایید. در صورتی که به هزینه‌ های پرداختی خود توجه زیادی نداشته باشید پس انداز زیادی را در کمترین بازه زمانی از دست می‌ دهید. توجه کردن به این نکته برای شما بسیار مفید است. پیگیری نمودن حساب کسری در طول سال تا حدودی دشوار می ‌باشد اما این مسئله یک ترفند ساده خواهد بود. تمامی رسیدهای خود را باید در پاکت‌ های مخصوص قرار دهید و آنها را در بازه زمانی مناسب استفاده کنید.

8. هزینه های شرکت را باید به صورت منظم ارزیابی کنید

 یکی دیگر از روش ‌های کاهش هزینه های سازمان این است که به طور منظم هزینه‌ های مربوط به شرکت را ارزیابی نمایید. شما باید هزینه ‌های خود را در سازمان متعادل نمایید. تعادل در هزینه‌ ها با بررسی کردن منظم انواع هزینه‌ های شرکت به وجود می‌ آید. برای پیدا کردن هزینه اضافی نیاز است که تمامی هزینه‌ ها را برآورد کنید. در صورتی که در بودجه ‌بندی تعادل ایجاد شود جهت کاهش دادن هزینه ‌ها می ‌توانید نتیجه کارتان را بهبود ببخشید. توجه داشته باشید که با بررسی منظم هزینه‌ های شرکت ساختار شرکت را بهبود خواهید بخشید.

این مطلب ادامه دارد…

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *